Fas Kraliyet Şehirleri Turu Türk Hava Yolları ile 7 Gece / 8 Gün

2 Kasım 2019 Cumartesi - 9 Kasım 2019 Cumartesi Tarihleri arası

Yolcu Sayısı Seçiniz

Toplam Tutar
5.099,29 ₺

Özet

Fas Kraliyet Şehirleri Turu
Türk Hava Yolları Tarifeli Seferi İle 
02 - 09 Kasım 2019
7 Gece / 8 Gün
(Kazablanka Gidiş – Kazablanka Dönüş)
7 Akşam Yemeği ve Meknes Turu Dâhil! 
Vizesiz!

Tur Programı

1. Gün: 02 Kasım 2019 Cumartesi // İstanbul – Kazablanka 
İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali Türk Hava Yolları kontuarı önünde saat 08.30’da buluşma. Pasaport ve gümrük işlemlerini tamamladıktan sonra Türk Hava Yolları’nın TK 617 sefer sayılı uçuşu ile 11.00’da Kazablanka’ya hareket. Yerel saat 14.00’da Kazablanka’ya varış ve alanda bizleri bekleyen aracımız ile şehir turumuz başlıyor. Varışımızı istinaden yapacağımız şehir turunda; dünyanın 3. büyük camisi Hassan II Camii, Medina, Muhammed V Meydanı, Birleşmiş Milletler Meydanı, Hobus semti, Atlas Okyanusu kenarında yer alan Ain Diab bölgesi ve Corniche göreceğimiz yerler arasında. Tur sonrası otelimize transfer. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde. 

2. Gün: 03 Kasım 2019 Pazar // Kazablanka - Marakeş
Otelde alınacak sabah kahvaltısının ardından Marakeş’e hareket ediyoruz. Yaklaşık 3 saatlik yolculuğun ardından Marakeş’e varış. Dar sokakları ile size yüzyıllar öncesine götürecek olan Marakeş’i keşfetmeye başlıyoruz. Ba Ahmed’in Bhia Sarayı, Moresk mimarisinin 800 yıllık örneklerinden Koutoubia Minaresi, Majorella Bahçeleri, Souklar ve Mucizeler Avlusu olarak adlandırılan Jma El Fna şehir meydanı göreceğimiz yerler arasında. Gezimizin ardından otelimize transfer ve serbest zaman. Akşam dileyen misafirlerimiz ekstra Chez Ali turuna katılabilir. Dünyaca ünlü ve sadece Fas’a özgü Chez Ali gösterilerini izleyerek akşam yemeğinizi alabilirsiniz. “Binbir Gece Masalları”nı andıran Chez Ali Show’da müzisyenler, şarkıcılar, süvariler, Fas çadırları altında masalsı bir akşam yemeği eşliğinde muhteşem gösteriler sunulmaktadır. Turumuzun ardından otelimize dönüş. Geceleme otelimizde. 

3. Gün: 04 Kasım 2019 Pazartesi // Marakeş 
Sabah kahvaltısının ardından şehri keşfetmeniz için serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Essaouira turuna katılabilirler. Atlas Okyanusu kıyısında yer alan şehir, bize eski Bodrum’u anımsatan, dünyaca ünlü eski Portekiz şehri. UNESCO tarafından "Dünya Mirası" olarak ilan edilen şehir, Atlas Okyanusu kıyısında bir balıkçı limanı, sanat ve kültürün iç içe geçtiği bir sahil kasabası. Şehrin kalesi, balıkçı limanı ve eski Roma kentlerinden uyarlanarak inşa edilen Medina gezilecek yerler arasında. Gezmeye doyamayacağınız daracık dolambaç sokakları arasında şehri keşfedebilir ve keyifli alışverişler yapabilirsiniz.  Tur sonrası Marakeş’e dönüş. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde. 

4. Gün: 05 Kasım 2019 Salı // Marakeş
Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra düzenlenecek Atlas Dağları turuna katılabilirler. 4X4’ler ile muhteşem manzaralı pistleri, berberi köyleri, coğrafi yapıyı keşfedebileceğiz. Ourika Vadisi Lalla Takerkust Gölü kenarında mola vererek öğle yemeği alıyoruz. Gezimizden sonra Marakeş’e dönüyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde. 

5. Gün: 06 Kasım 2019 Çarşamba // Marakeş – Fes
Otelde alınacak sabah kahvaltısı sonrası Fes’e doğru yola çıkıyoruz. Varışımızın ardından Medina (Eski Şehir) turuna başlıyoruz. Attarine Medresesi, Eski Karaounie Üniversitesi, Andalous Camii, Nejarine Meydanı, Fas’a özel takıların, bakır ve süs eşyalarının satıldığı, zanaatkârlar çarsısı gezilecek, Fes Irmağı yakınlarında kurulmuş olup bugün aynı tekniklerle derilerin işlendiği tarihi meydan görülecek yerler arasında. Tur sonrası otelimize transfer. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde. 

6. Gün: 07 Kasım 2019 Perşembe // Fes
Otelde alınacak sabah kahvaltısı sonrası serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek ‘’Yer Gök Mavi Şehir: Şafşavan’’ turuna katılabilirler. Rif dağlarının eteklerine kurulmuş olan bu şehir, fotoğrafçılara ender güzellikte fotoğraflar çekme imkânı sunmaktadır. Ayrıca daracık geçitlere açılan merdivenli sokakları, o sokaklar üzerine sıralanan otantik evleri, o evlerin ortasına gizlenmiş küçücük avluları ve o avlulara açılan el işçiliğinin en güzel örneğine bu kasabada şahit olabilirsiniz. Turumuzun ardından Fes'deki otelimize dönüş ve serbest zaman. Geceleme ve akşam yemeği otelimizde.

7. Gün: 08 Kasım 2019 Cuma // Fes – Meknes – Rabat
Otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından Meknes’e doğru yola çıkıyoruz. 17. y.y.’da Molla İsmail tarafından kurulan ve yaklaşık 40 km’lik surlarla çevrili olan Meknes’te, Agdal sulama havuzu, Bob Mansour şehir kapısı, El Hedim Meydanı, Molla İsmail Türbesi ve Musevi mahallesi gezilecektir. Tur sonrası Rabat’a doğru yola çıkıyoruz. Varışımızı istinaden yapacağımız panoramik şehir turunda; Hassan Kulesi, Muhammed V anıt mezarı, Kraliyet Sarayı göreceğimiz yerler arasında. Turumuzun ardından otelimize hareket ve serbest zaman. Geceleme ve akşam yemeği otelimizde.

8. Gün: 09 Kasım 2019 Cumartesi // Rabat  - Kazablanka – İstanbul 
Sabah kahvaltısın ardından odaların boşaltılması. Rehberimizin belirleyeceği saatte havalimanına transfer. Bagaj ve bilet işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları’nın TK 618 sefer sayılı uçuşu ile 14.35’de İstanbul’a hareket. Yerel saat ile 22.15’de varışımızın ardından turumuzun sonu.